• Donderdag 16 november 2017
  • 08:30
    Ontvangst

  • Plenaire opening
    • 09:00
      Opening
    • 09:15
      Psychiatrie

      Harold van Megen, psychiater, psychotherapeut, ggzcentraal
  • 10:00
    Ochtendpauze

  • Parallelprogramma ronde 1 - 10:30-11:15 uur

    • 10:30
      1.1 Acuut bedreigde luchtweg bij kind

      Louis van t Hek, kinderarts intensivist, Radboudumc
    • 10:30
      1.2 Antibiotica

      Gert Blaauw, microbioloog, Gelre ziekenhuizen
    • 10:30
      1.3 Benigne afwijkingen Borst

      Mirre de Noo, chirurg, Deventer Ziekenhuis
    • 10:30
      1.4 Medisch Leiderschap

      Bert Speijer, NAPA
  • 1.5 Sessie wetenschap

    • 10:30
      (Chronisch) subduraal hematoom, is behandeling met dexamethason

      Raisa Kerssies, Hogeschool Nijmegen
    • 10:50
      Mondelinge abstract presentaties
  • 11:15
    Wisselmoment
  • Parallelprogramma ronde 2 - 11:25 - 12:10
    | More info
    • 11:25
      2.1 Mobile healthcare

      Marjolein Drent, longarts, antoniusziekenhuis
    • 11:25
      2.2 Rode Oog

      Bert van der Pol, oogarts, UMCG
    • 11:25
      2.3 Hypochondrie  

      Harold van Megen, psychiater, psychotherapeut, ggzcentraal
    • 11:25
      2.4 IJzergebrek bij patiënten met chronisch hartfalen 

      Vifor Pharma
  • 2.5 Sessie Wetenschap
    • 11:25
      Perineumondersteuning ter preventie van totaalrupturen

      Nelle Kaljouw, Hogeschool Rotterdam
    • 11:45
      Mondelinge abstract presentaties
  • 12:10
    Lunch & posterpresentaties

  • Parallelprogramma ronde 3 - 13:15 - 14:00
    • 13:15
      3.1 Van BIG-registratie naar profilering

      Monique Eland, managing consultant, BKV
    • 13:15
      3.2 Cystic fibrose

      Bert Arets, kinderlongarts, Wilhelmina Kinder Ziekenhuis
    • 13:15
      3.3 Prostaat en plasklachten & hematurie
    • 13:15
      3.4 Leverproef stoornissen

      Jeroen Van Bergeijk, maag-darm-leverarts, Ziekenhuis Gelderse Vallei 
  • 3.5 Sessie wetenschap
    • 13:15
      Functionele prognosestelling bij patiënten met een amputatie van de onderste extremiteit: consensus over de inhoud en ervaringen van patiënten

      Sandra Warmerdam, Hogeschool Amsterdam
    • 13:35
      Mondelinge abstract presentaties
  • 14:00
    Wisselmoment

  • 14:10
    Kleine kwalen quiz

    Just Eekhof, huisarts GC, Stevenshof, Leiden, huisarts-epidemioloog, afdeling Public health en Eerstelijnsgeneeskunde, LUMC, Leiden Tobias Bonten, huisarts in opleiding , afdeling Public health en Eerstelijnsgeneeskunde LUMC, Leiden
  • 15:00
    Middagpauze
  • 15:30
    Algemene leden bijeenkomst
  • 17:00
    Vakgroepoverleggen
  • 18:00
    Einde congresdag


  • Vrijdag 17 november 2017
  • 08:30
    Ontvangst
  • 09:00
    Plenair: Healty aging

    David van Bodegom, ageing scientist, Leyden Academy, LUMC, Leiden
  • 09:50
    Plenair: Tuchtrecht

    Werkgroep tuchtrecht NAPA
  • 10:35
    Ochtendpauze
  • Parallelprogramma ronde 4 - 11:00-11:45
    • 11:00
      4.1 De nieuwe NHG-standaard Kinderen met koorts; hoe herken ik het ernstig zieke kind

      Gijs Elshout, huisarts, Huisartsenpraktijk Elshout en De Vos
    • 11:00
      4.2 Hoofdpijn

      Sonja de Jong , neuroloog, St. Jansdal
    • 11:00
      4.3 Meet the Board
    • 11:00
      4.4 Traumatologie moet alles wat kan?

      Vincent leferink, traumachirurg, Radboudumc
  • 4.5 Sessie wetenschap
    • 11:00
      Vroege postoperatieve complicaties bij toepassing van een Acellulaire Dermale Matrix bij directe prothese-reconstructies

      Kristel Brone, Hogeschool Utrecht
    • 11:20
      Mondelinge abstract presentaties
  • 11:45
    Wisselmoment
  • Parallelprogramma ronde 5 - 11:50-12:35

    • 11:50
      5.1 Farmacologie, pijnstilling 

      Bram Kok,  Radboudumc
    • 11:50
      5.2 Medische ethiek

      Carlo Leget , hoogleraar zorgethiek bijzonder hoogleraar palliatieve zorg, Universiteit voor Humanistiek
    • 11:50
      5.3 Tweede Kamerleden
    • 11:50
      5.4 Radiotherapie bij mammacarcinoom

      Astrid Scholten
  • 5.5 Sessie Wetenschap
    • 11:50
      De robot geassisteerde laparoscopische prostatectomie versus de klassieke radicale retropubische prostatectomie

      Lutske Nijholt, Hanzehogeschool Groningen
    • 12:10
      Mondelinge abstract presentaties
  • 12:35
    Lunch

  • Parallelprogramma ronde 6 - 13:30-14:15

    • 13:30
      6.1 Schildklier

      Linda Kemink, internist-endocrinoloog, Jeroen Bosch Ziekenhuis
    • 13:30
      6.2 Systolisch en Diastolisch hartfalen

      Loek van Heerebeek, cardioloog, Vumc
    • 13:30
      6.3 Sedatie door PA s

      Cor Kalkman, Anesthesioloog, UMC Utrecht
    • 13:30
      6.4 Bekkenbodemproblematiek

      Jenneke Kalkdijk, bekkenfysiotherapeut, bekkenbodemzorgcentrum, Leeuwarden
  • 6.5 Sessie wetenschap
    • 13:30
      Sessie wetenschap

      Joeri Tijdink
  • 14:20
    Uitreiking Napa Award & terugkoppeling tuchtrechtsessie

  • 14:30
    Plenair: Taakherschikking binnen de gezondheidszorg vanuit het oogpunt van de verzekeraar

    Andre Rouvoet, voorzitter zorgverzekeraars Nederland
  • 15:30
    Sluiting congres

  • 16:00
    Vakgroepoverleggen